Fizyka- zadania powtarzające zagadnienia klas 1-2

Awatar użytkownika
boberencjusz25

Fizyka- zadania powtarzające zagadnienia klas 1-2

Postautor: boberencjusz25 » 12 wrz 2011 16:44

Witam, muszę jak najszybciej zrobić zadania z fizyki powtarzające wzory i moje umiejętności z klasy pierwszej i drugiej.
Pani powiedziała tak: kupcie brystol i potnijcie go na 10 karteczek. Na jednej stronie karteczki napiszcie pytanie na drugiej odpowiedź. Zadania muszą być "nieszablonowe" i skomplikowane bardziej na rozumowanie niż na liczenie.Zrobiłbym to, ale... mama sprzedała moje książki z fizyki a zeszyty powyrzucała... jestem załamany a jestem dobrym uczniem i nie chce dostać jedynki...
Pomożecie?

Miałem ruchy( prostoliniowy, przyspieszony, spowolniony) Energie(EP, EK), Prąd( Elektrony, połączenia szeregowe równoległe), ciepło właściwe, gęstości substancji tylko że nic nie pamiętam i nic nie mogę wymyślić.

Miror

Re: Fizyka- zadania powtarzające zagadnienia klas 1-2

Postautor: Miror » 12 wrz 2011 17:48

Witam,
trudno mi coś wymyślać na siłę zwłaszcza, że za moich czasów to nie istniało gimnazjum, a i od matury już lata minęły.
Nie mniej wpisz sobie w google: "zadania z fizyki gimnazjum klasa 1 2" i dostaniesz sporo wyników. Ludzie pytają o rozwiązania, znajdziesz podstawy teoretyczne itp. Jeżeli jesteś dobrym uczniem to sobie szybko poprzypominasz i dorobisz rozwiązania.
Z jednej stronki masz kilka zadań poniżej. Potraktuj jako przykładowe bo nie ma sensu przyklejać internetu na to forum. Po prostu poguglaj trochę. Możesz szukać działami albo klasami, albo jak tam wymyślisz.

Ćwiczenia "Świat fizyki" 1A Klasa 1 gimnazjum - jest kilka zadań - ale bardzo proszę o zrobienie bo mam 2 jedynki i ma mi w środę sprawdzić te zadania, a ja nie wiem kompletnie jak to zrobić!!
podręcznik str 111 zad 1 - 4
1. Wyjaśnij, dlaczego tłuszcz na powierzchni rosołu tworzy "oka"
2. Wyjaśnij, dlaczego krople deszczu przyczepiają się do powierzchni szyby.
3. Podaj przyczynę powstawania baniek mydlanych.
4. Wyjaśnij, dlaczego krople utrzymują się przez jakiś czas u wylotu kroplomierza.
podręcznik str 104 zad 1 i 2
1. Wyraź w skali Kelvina następujące temperatury:
a) 36, 6°C
b) 100 °C
c) 0°C
d)-20°C
e)-156°C
2. Wyraź w skali Cecsjusza temperatury podane w skali bezwzględnej:
a) 10 K
b) 273 K
c) 383 K
d) 253 K
e) 213 K
doświadczenie str 93(ćw) i 111(podr)
Konieczne przedmioty: szklanka z wodą, drobne przedmioty(gwoździe, spinacze, pierścionki itp.)
Kolejne czynności:
-Suchą od zewnątrz szklankę napełnij wodą.
-Delikatnie wrzucaj do wody drobne metalowe przedmioty.
-Obserwuj zachowanie błonki powierzchniowej.
Opisz obserwowane zjawisko i wyjaśnij je.
wynik:..
wyjaśnienie:..
doświadczenie str 88(ćw) i 105(podr)
konieczne przedmioty: ziemniak lub jabłko, atrament lub koncentrat z buraków, zegarek.
Kolejne czynności i obserwacje:
-Przekrój ziemniak lub jabłko i ostrym nożykiem zrób niewielkie wgłębienie w środkowej części. Ustaw ziemniak tak, aby powierzchnia przekroju była równoległa do powierzchni stołu, czyli pozioma.
-W zagłębieniu umieść małą kroplę zabawionej cieczy. Zapamiętaj, jak dużą plamkę utworzyła ciecz(możesz ją sfotografować);pozostaw ziemniak na stole na około 15 minut.
-Porównaj teraz wielkość plamki z jej pierwotną wielkością. Zmierz linijką odległość środka zagłębienia i najdalszego punktu, do którego dotarł barwnik; wynik pomiaru zapisz w zeszycie.
-Po kolejnych 15 minutach ponownie obejrzyj przekrojony ziemniak i zmierz odległość, na jaką dotarł barwnik.
Wynik zapisz w zeszycie.
ćw str 86, 87 zad 1,2
1.jakie zjawisko jest wykorzystywane przy odżywnianiu ludzi i zwierząt?
2.Odczytaj temperaturę powietrza w pokoju i na zewnątrz twojego domu, wyraź ją w kelwinach.(podajcie obojętnie jaki).
ćw str 80 doświadczenie ale tylko pytanie czyli:
Jak nałożyć na drewniane koło ciasną, metalową obręcz?
ćw str 78 zad 2
Korzystając z diagramu 1 na stronie 84 podręcznika, wybierz materiały, z których powinien być zbudowany bimetal, który zapewniałby największe odkształcenie przypadające na jednostkową zmianę temperatury.

a tu masz rozwiązania:
1.ponieważ tłuszcz jest lżejszy od wody
2.działa na nie siła przylegania, bo niektore nie maja błonki i sie rozprowadzają na szybie.
1.Wyraz w skali Kelvina...
a)36,6=309,75
b)100=373,15
c)0=273,15
d)-20=253,15
e)-156=124,15
2.Wyraz w skali celsiusza ...
a)10K= -263,15
b)273K= -0,15
c)383K=109,85
d)253K= -20,15
e)213K= -60,15
str.93, podr 111
wynik:
błonka powierzchniowa lekko się wygięła i stała się spowrotem taka sama jak wcześniej, czyli napięta.
wyjaśnienie:dzieje się tak ponieważ małe przedmioty jak się je wkłada do wody to zaburzają napięcie powierzchni wody swoją masą ciała.
str.88ćw. i 105 podr.
wynik:
plamka atramentu powiększyła się,ponieważ sok z ziemniaka połączył się z kroplą i wszedł w szczelinę ziemniaka; zapełnił mu komory, z których wydobywał się sok z ziemniaka.
str . 86,87 ćw.1,2
1.Zjawisko wchłaniania pokarmu i przyswajania go i czerpanie z niego energii
2.Pokój:20 stopni Celsiusza = 293,15K
Podwórko: 12 stopni celsiusza = 285,15
str.80. dosw.
odp. Włożyć metalową obręcz do gorącej wody, wtedy się rozszerzy.
str.84.podr.
z aluminium ...
Obrazek
Syntax error at command line 4
Signature not found
C:\Users\Miror>

Szczecinianin

Postautor: Szczecinianin » 20 gru 2013 12:20

No dobre dobre, mam wiedział co robi i tak nie przydadzą Ci się te pierdoły w życiu

andromilon3

Postautor: andromilon3 » 05 mar 2015 11:56

trudno mi coś wymyślać na siłę zwłaszcza, że za moich czasów to nie istniało gimnazjum, a i od matury już lata minęły.
Nie mniej wpisz sobie w google: "zadania z fizyki gimnazjum klasa 1 2" i dostaniesz sporo wyników. Ludzie pytają o rozwiązania, znajdziesz podstawy teoretyczne itp. Jeżeli jesteś dobrym uczniem to sobie szybko poprzypominasz i dorobisz rozwiązania.
Our excellent online Testking rhcsa certification will lead you to success in the togaf certification exam. We also offer latest passguide and sterling with 100% success guarantee. Our Palm Beach Atlantic University is rare in IT world.