Tegoroczna matura

Vikersund

Re: Tegoroczna matura

Postautor: Vikersund » 15 lut 2015 19:38

Moja siostra na tegorocznej maturze będzie zdawała fizykę. Jest jedną z dwóch osób w liceum, które będą podchodzić do egzaminu z tego przedmiotu ;) Ogólnie rzecz biorąc to przedmioty ścisłe nie cieszą się dużą popularnością na maturze, ale trudno się dziwić, gdyż poziom nauczania tych przedmiotów w szkołach nie jest zbyt wysoki.

Besttim72

Postautor: Besttim72 » 26 lut 2015 14:29

Wydaje mi się że włąsnie przedmioty ścisłe ciesza się coraz większa popularnością ... przynajmniej tak jest w mojej szkole, ja zdaje maturę za rok, ale bardzo jestem ciekawa jak to wszystko pójdzie w tym roku i jakie efekty przyniosą te zmiany których wszyscy chyba trochę sie boją bo zmiany sa zawsze na gorsze

AlbertaWawa80

Postautor: AlbertaWawa80 » 27 lut 2015 14:33

W tym roku mówię wam wszyscy zdadzą bo jak widziałem próbne matury to nie było aż tak źle..Nie chodzi mi tutaj o wyniki ale po prostu o poziom zaawansowania tego testu. W polskim to dość łatwe było to czytanie ze zrozumieniem a rozprawkę to chyba każdy umie kilka tam zdań sklecić bo aż takie to trudne wcale nie jest

magda86

Postautor: magda86 » 18 mar 2015 21:57

moja siostra w przyszłym roku zdaje maturę z biologii. Jaki podręcznik polecilibyście, żeby powtórzyć sobie program i przygotować się do poziomu rozszerzonego.
(Link nie zgodny z regulaminem forum Zielonego Imperium, usunęłam- hohan)
Materiał książki obejmuje trzy działy: Komórka, Organizm, Biosfera. W ich obrębie znajdują się rozdziały: Składniki chemiczne i ich funkcje w organizmie, Biologia kwasów nukleinowych i ekspresja informacji genetycznej, Metabolizm, Budowa i funkcje życiowe komórek, Tkanki roślinne i zwierzęce, Anatomia i fizjologia roślin naczyniowych, Fizjologia człowieka i zwierząt, Elementy genetyki klasycznej, Przegląd systematyczny organizmów, Elementy ekologii, Powstanie i ewolucja życia na Ziemi, Oddziaływania człowiek–środowisko, Biologia stosowana.
Może lepiej kupić jakąś inną książkę. Z czego uczycie się przygotowując się do matury.