Ogólnie na temat bytu

Dziwny jest ten świat? Chcesz na ten temat pofilozofować?
Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Kocik45
Imię: Veronika

Re: Ogólnie na temat bytu

Postautor: Kocik45 » 27 lip 2013 19:58

karuszka pisze:
Ritka. pisze:Dużo myślę nad takimi rzeczami. I byłam wyznawcą każdego chyba poglądu.
Mój obecny bardzo mi się podoba.
Uprawiać swój ogródek. Nie myśleć co, jak i dlaczego. Nie planować, nie czekać na nic. Po prostu żyć i dawać z siebie wszystko nie zastanawiając się po co, nie myśleć o przyszłości, po prostu uprawiać swój ogródek... robić tylko to, co sprawia nam przyjemność i czekać, aż los nas zaskoczy:)

trochę nierozsądnie, pamiętajmy że jesteśmy wyposażeni w bardzo fajne narzędzie które nazywa się mózg. Dzięki niemu możemy myśleć abstrakcyjnie ORAZ planować. Więc pielęgnowanie własnego ogródka, z dnia na dzień, wydaje mi się trochę nierozsądne. Szczególnie gdy nie jesteśmy sami.

Cóż, gdy nie jesteśmy już sami jak wspomniałeś/aś (przepraszam, chyba jesteś kobietą?) to wtedy można uprawiać NASZ/WASZ ogródek, a nie już swój, prawda?
Odnośnie Boga i Jego planu dla nas... To trochę bezsensu.
Jestem wprawdzie osobą wierzącą w istnienie Stwórcy, jednakże nie zgadzam się z większością nakazów i zakazów jakie nam przez Boga nakłada kościół. Poruszę tutaj ulubiony dla mnie temat, a mianowicie homoseksualizm.
Zwracam się tutaj do osób wierzących głównie:
Chodzi mi dokładniej o ludzką wolną wolę. Po coś Bóg nam to dał, prawda? Dał nam możliwość wyboru co chcemy czynić w naszym krótkim życiu ze świadomością - robisz źle to piekło, robisz dobrze to niebo. No i teraz załóżmy, że jest sobie osoba wierząca i nagle czuję pociąg do tej samej płci.. I co taka osoba ma teraz zrobić ze swoją wiarą? Przecież kościół szykanuje homoseksualizm, bo to złe, bo to niezgodne z naturą i inne trele morele. I co? Taka osoba ma się teraz wyrzec wiary, wyrzec tego co od małego jest jej wpajane do rozumu, tylko ze względu na to, że kościół jej nie toleruje, nie chce? Fakt, że nikomu nic mówić nie musi, ale to przecież widać po jakimś czasie, a sąsiedzi są ciekawscy i lubią rozmawiać.. No i się ksiądz dowiedział, i jest zły, i zabrania chodzenia do kościoła, bądź wyrzeczenia się miłości do partnera... No bo Bóg rzekł [...].
Co wy sądzicie na temat homoseksualizmu i wiary chrześcijańskiej? Czy tolerujecie to?
La vita è bella. ♥

Awatar użytkownika
Cebulek

Postautor: Cebulek » 29 lip 2013 16:38

Kociku - droga

Odpowiem Ci krótko...... Jak sobie pościelimy tak się wyśpimy ( i co do naszej wiary i co do naszego życia). Chodzimy do pracy, uczymy się - dla siebie. Z wiarą jest podobnie- całe życie ( z własnej woli ) pracujemy na własne konto

Awatar użytkownika
Saphira19

Postautor: Saphira19 » 29 lip 2013 17:21

Cebulek pisze:Kociku - droga

Odpowiem Ci krótko...... Jak sobie pościelimy tak się wyśpimy ( i co do naszej wiary i co do naszego życia). Chodzimy do pracy, uczymy się - dla siebie. Z wiarą jest podobnie- całe życie ( z własnej woli ) pracujemy na własne konto

Trafne słowa: .... Z wiarą jest podobnie - całe życie z własnej woli pracujemy na własne konto
:P
Obrazek Obrazek

Smooke

Postautor: Smooke » 31 lip 2013 17:51

miodzio

Ostatnio zmieniony 13 gru 2013 22:15 przez Smooke, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Saphira19

Postautor: Saphira19 » 05 sie 2013 23:25

ŁukaszF pisze:Skoro wszystko jest zapisane to po co się starać ? Po co mam czynić dobro skoro i tak pisany mi raj?
Dlaczego mam podejmować jakieś decyzje skoro ktoś je już za mnie podjął?
Więc jestem niewolnikiem swojego losu?
Ja się z tym nie zgadzam . Jestem człowiekiem właśnie dlatego ,że mam wolną wolę i sam decyduję o swoim losie.

Dokładnie tak : Jestem człowiekiem właśnie dlatego ,że mam wolną wolę i sama decyduję o swoim losie.
Obrazek Obrazek

Makros

Postautor: Makros » 14 gru 2013 11:37

Życie jest BARDZO niesprawiedliwe.

kerrie1385

Postautor: kerrie1385 » 08 sty 2015 14:26

No to prawda, że życie jest niesprawiedliwe. My na to jednak nie mamy wpływu czy to ktoś jeździ sobie mercedesem czy maluchem. Najważniejsze to w życiu być dobrym człowiek i pomagać komuś zupełnie bezinteresownie. Wtedy dajemy nie tylko komuś szcześćie ale również i nam.

patryko007

Postautor: patryko007 » 19 sty 2015 12:14

My na chyba nie mam My na chyba nie mamy za bardzo wpływu na jakiś wybór rodziny i miejsca urodzenia, moim zdaniem trzeba się cieszyć z tego co się ma bo zapewne znajdzie się osoba na świecie co ma zdecydowanie gorzej i niestety chciałby być właśnie na naszym miejscu hyhy

Wróć do „Gildia bezrobotnych filozofów”