Które rośliny są najbardziej opłacalne

Luźne rozmowy na poziomie
Awatar użytkownika
Gismo

Które rośliny są najbardziej opłacalne

Postautor: Gismo » 20 sie 2009 16:55

Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat roślin. Które preferujecie? Te, które rosną od 1h do 10h, te od 10h do 50h czy te, które rosną nawet ponad 100 godzin? Jak Wam się wydaje, które z nich są najłatwiejsze do uprawy, najłatwiej się sprzedają, z których jest najwięcej punktów? A może uprawiacie rośliny patrząc na nie z innego punktu widzenia?
Obrazek Obrazek Obrazek

robikalisz

Re: Które rośliny są "najlepsze"?

Postautor: robikalisz » 20 sie 2009 17:17

sałaty! - dają 2pkt
czyli: sadzi się je 2 razy i ma się o 10 min. wcześniej tyle pkt co za ogórki

Nathalia

Postautor: Nathalia » 20 sie 2009 17:52

Ja jeszcze nie doszłam do poziomu gdzie rośliny rosną 100 godzin, ale teraz sadzę rośliny patrząc na czas ich wzrostu. Jeśli np. wiem, że odchodzę od komputera na 2 godzinki to sadzę pomidory albo truskawki, jak siedzę przy komputerze, to sadzę na jakiejś ta części rośliny 40 godzinne (takie mam na razie najdłuższe), bo nigdy nie odchodzę od komputera na tyle czasu a na reszcie sadzę marchewki albo sałaty:) I tak się business kręci ;)

Awatar użytkownika
Darmenn

Postautor: Darmenn » 20 sie 2009 18:40

ja sadze po prostu wedlug potrzeb np pare dni temu sadzilem szpinak ( na Quest) albo po prostu sadze takie, które rosną dłużej (np. maliny) i wchodzę za 2 dni...te 2 dni mogę spożytkowac w całosci na np. na inne fora, gry itd.
NIE GRAM W ZI :!:

podpisz to KONIECZNIE

Aeluin

Postautor: Aeluin » 20 sie 2009 20:17

JA teraz choduje cukinie ponieważ dają najwięcej pkt ( tyle samo co jeżyny), aktualni najlepiej i najdrożej sprzedają się na targu (cena jeżyn jest o 1kt większa, ale cukinie mają większy plon), najbardziej pasują do mojego rozkładu czasu

Awatar użytkownika
GrassVerge

Postautor: GrassVerge » 20 sie 2009 20:32

Aeluin pisze:JA teraz choduje cukinie ponieważ dają najwięcej pkt ( tyle samo co jeżyny), aktualni najlepiej i najdrożej sprzedają się na targu (cena jeżyn jest o 1kt większa, ale cukinie mają większy plon), (...)

Aeluin, piszemy - hoduję :)

Jak dla mnie cukinie są również najlepszym warzywem jeżeli chodzi o poziom Strach na wróble. Można też dołączyć do nich maliny (biorąc pod uwagę zarówno cenę jak i pkt). Jeszcze 300.000 pkt i będę Różanym Kawalerem i mam nadzieję zarobić na drugi ogród dzięki mirabelkom. Co sądzicie o tej roślinie? (pytanie do odpowiednio zaawansowanych).
Obrazek
Odwiedź Oficjalną Gazetkę WF i ZI -> ZIELONĄ FARMĘ
Chcesz zostać REDAKTOREM Oficjalnej Gazetki gier Upjers - ZIELONEJ FARMY? >> Kliknij.

Awatar użytkownika
Bunia

Postautor: Bunia » 20 sie 2009 21:15

Jestem za cukiniami.
Tak jak już mówili poprzednicy - rosną co prawda ponad 40 godzin, ale można je sprzedać na targu za ok. 7 kt i dają 288 pkt :) Jak większość użytkowników staram się zbierać na drugi ogród. Sadzę różne rośliny w zależności od ilości czasu, który danego dnia poświęcam na ZI. Jeśli wiem, że będę zabiegana to sadzę całe pole cukini i poźniej przybywa mi ponad 3000 kt na konto. Kiedy indziej zajmuje się realizacją złożonych mi zamówień, a potem mi się nudzi i sadzę marchewki. ^^ :lol:

Obrazek
Sklep u Buni zaprasza ! ;)
- [serwer 6]
- [serwer 17] - chwilowo nieczynne

haneczka

Postautor: haneczka » 20 sie 2009 21:58

Trudno mówić o roślinach najlepszych w oderwaniu od cen konkretnego serwera.
Jednak jak wcześniej zaznaczył Darmenn
Większośc siejemy wg aktualnych potrzeb, Czyli jak idziemy spać to taką roślinkę która nam pozwoli spokojnie się wyspać ;) Jednak brakuje roslin o wiekszej gradacji godzin, nie tylko na wcześniejszych etapach . Ja jako dorosła osoba mam problemy aby utrzymać ciągłość produkcyjną, zwłaszcza gdy wyskoczą jakieś nagłe sprawy wymagasjące kilkunastogodzinnego oderwania się od komputera .
To Miłość jest jedyną prawdą

haneczka

Postautor: haneczka » 20 sie 2009 22:13

Ps. Odnosnie poprawnego pisania;) nie wystarczy chcieć czy nawet zaznaczyć jak powinna wyglądać prawidłowa pisownia. Ponieważ ( czego nawet nie wie wielu badających to zagadnienie psychologów) ZE WZGLĘDU NA RÓŻNE PREFERENCJE i działanie poszczególnych umysłów metodę nauki pisowni powinniśmy dostosować do konkretnego umysłu. Nie ma sensu przykładowego tzw "słuchowca" zmuszać do zapamiętania widoku poprawnej pisowni. Tak jak nie ma sensu uczyć ryby biegania. Przykładowy "słuchowiec" zapamięta np słowo :
hoduję tylko poprawnie wymówione jako twarde i dzwięczne h brzmiące bardziej w gardle.
Jednak obecna wymowa wielu słów, dawno zatarła różnice powodujace ową pisownię.
Dodam, że "ch" powinno się wymawiać bezdzwięcznie np chorągiewka. Inaczej bedzie też zapamietywał pisownie kinestetyk. Dla niego ważne będzie układ liter na klawiaturze lub wykonywany ruch ręką. I zamiast gremialnego wytykania palcami niepoprawnej pisowni trzeba stworzyć system jej nauki. Nie mylić z wystawianiem "żółtych papierów" zwalniających z nauki tej pisowni. :!:
To Miłość jest jedyną prawdą

MARTUSIA87

Postautor: MARTUSIA87 » 21 sie 2009 07:28

ja również nie doszłam do tego poziomu na którym rośliny i warzywa rosną po 100godzin...ale kurcze przydałoby się skrócić może czas czekania na nie... :roll: bo faktycznie czeka się długo np.na kalafiorki,cebulę-droższe,więcej punktów-ale jak zasadzę np.sałatę albo marchew,szybko zbiorę i znów zasadzę(itd.itd) i wyjdzie na to samo tyle że szybciej ale taniej :lol:
Obrazek