Najtrudniejszy język świata

Luźne rozmowy na poziomie
bartekw_96

Re: Najtrudniejszy język świata

Postautor: bartekw_96 » 18 kwie 2011 16:08

Nie można powiedzieć, że polski jest najtrudniejszy, ponieważ są także inne języki słowiańskie jak np. czeski, rosyjski, słowacki, chorwacki itp. które mają niemalże identyczną gramatykę i słowotwórstwo, no może nie tak identyczną, ale szalenie podobną. No bo to oczywiście jedna wielka rodzina "trudnych języków".
(Mówił ktoś tu, że wymowa w chińskim mandaryńskim nie jest trudna ponieważ głoski są niemal identyczne z polskim, no nie licząc samogłosek, tony - to wystarczy tak śpiewać. :P)
;jxchljghgj']
fhhjf

Awatar użytkownika
nowa_krasnoludkowa

Postautor: nowa_krasnoludkowa » 04 maja 2011 12:37

Tak,tak,J.Polski jest najtrudniejszym jezykiem swiata,ale dla kazdego obcokrajowca.Oni boja sie tych szeleszczacych wyrazow,sylab,glosek i wcale sie nie mozna temu dziwic,bo to prawda.Z kolei dla mnie osobiscie najgorszym jezykiem do nauczenia jest chyba :japonski,chinski.Przeciez to belkot na ktorym mozna sobie polamac nie tylko jezyk,ale i rozum.Alfabet nasz jest taki,jaki jest,ale te ich rysunki , czy to alfabet?.No dla nich na pewno,ale dla nas,nauczyc sie czegos takiego to makabra.Tak mysle.Chociaz sa tacy,ktorzy sie tego jezyka ucza i cholera jakos im to wychodzi.Nie rozumiem.Z drugiej strony slonia nauczy sie tanczyc,to i czlowiek,chyba powinien sie nauczyc chocby ten jezyk byl nie wiadomo jak trudny.

Awatar użytkownika
jacek1998

Postautor: jacek1998 » 07 maja 2011 16:09

Nie chodzi o to, że są te dziwne pisownie itp. chodzi o to, że w polskim jest strasznie wiele zasad i przypadki i wszystko winnych językach tego nie ma!
Obrazekby Jacek1998

bartekw_96

Postautor: bartekw_96 » 25 cze 2011 20:17

jacek1998 pisze:Nie chodzi o to, że są te dziwne pisownie itp. chodzi o to, że w polskim jest strasznie wiele zasad i przypadki i wszystko winnych językach tego nie ma!

Owszem jest. Spójrz na inne pokrewne języki polskiego. Jak rosyjski, chorwacki, serbski, czeski, słowacki itd. One mają, niemalże identyczne (jak wcześniej wspomniałem) zasady. Ale to nie wszystko. Są jeszcze wiele bardziej języki wypełnione skomplikowaną gramatyką. Jak niektóre afrykańskie, które więcej przypadków nawet od polskiego (7) czy węgierskiego (39 chyba). Lecz przypadki to nie wszystko, oczywiście.
;jxchljghgj']
fhhjf

Awatar użytkownika
nowa_krasnoludkowa

Postautor: nowa_krasnoludkowa » 25 lip 2011 00:21

Język niemiecki niestety do najłatwiejszych niestety też chyba nie należy?Tam również są pułapki jak i w naszym języku.Ale skoro słonia nauczono tańczyć to i człowiek dużo może jeśli tylko chce.

Awatar użytkownika
nocny_jarek
Imię: Julia

Postautor: nocny_jarek » 21 sie 2011 21:23

Dla mnie najtrudniejszy to Niemiecki (o ,zgrozo! nienawidzę go :P) i hiszpański.
Moja siostra poszła na studia coś związanymi z uczeniem się chińskiego bla, bla bla.. i po roku zmieniła kierunek na pedagogike :)
trudny, oj trudny. :)
Świr to teoretycznie najbardziej zwariowana osoba jaką znasz.

Hybryda

Postautor: Hybryda » 23 sie 2011 14:01

Przekonałam się, że najtrudniejszym językiem jest Norweski :lol: Może to śmieszne ale nie mogę ni w ząb zrozumieć co Oni mówią mimo kilku lekcji i jak nawet na moją prośbę mówią tylko pojedyncze wyrazy. :D
Zapamiętałam perfekcyjnie tylko jeden: "tak", co w Naszym oznacza "dziękuję".

"Postępuj zawsze właściwie. Da to satysfakcję kilku ludziom, a resztę zadziwi."
Mark Twain

Awatar użytkownika
nowa_krasnoludkowa

Postautor: nowa_krasnoludkowa » 02 wrz 2011 11:49

Oczywiście,Norweski,Szwedzki - też sa nie tyle trudne,co śmiesznie brzmią,ale chyba nie gorzej od Chińskiego,czy Japońskiego, Koreańskiego - takie trochę podobne do siebie.Ale są ludzie,którym łatwo przychodzi nauka obcych języków.

krzysnieoddzis

Postautor: krzysnieoddzis » 06 gru 2014 23:09

Polski na pewno jest trudny dla obcokrajowców choć i dla Polaków zdarza się że prosty nie jest i można zaobserwować wtórny analfabetyzm chiński i japoński na pewno myślę że trudno nauczyć się alfabetu

Naranrea

Postautor: Naranrea » 11 gru 2014 21:02

Nie przesadzajmy, że polski jest najtrudniejszym językiem świata. Owszem, jest bardzo trudny dla obcokrajowców, ale...:P Ja za to uważam że języki azjatyckie są gorsze z prostego powodu- trzeba mieć odpowiednio przystosowaną krtań do wymawiania tych języków.