Najtrudniejszy język świata

Luźne rozmowy na poziomie
IRosendo1912

Re: Najtrudniejszy język świata

Postautor: IRosendo1912 » 20 sty 2015 11:16

Obcokrajowcy mają problem z polskim bo to dla nich jest inny jakiś język ale nie uważam właśnie naszego, że on jest taki ciężki ponieważ to chyba nie jest prawda bo u nas są tylko 3 czasy nie to co np. w angielskim gdzie takich czasów jest bardzo dużo i każdego by trzeba znać wiele zasad...Moim zdaniem najtrudniejszy to jest niemieckie ze względu na akcent.

solverekk

Postautor: solverekk » 25 sty 2015 02:05

Język rosysjki. i mówię to serio - wszystko przez cyrylicę. Bo tam na przykład pisząc literkę "h" czytasz ją jako "n" pisząc "n" czytasz "p" a pisząc "p" czytasz "r" i ciężko się przez to wszystko przestawić

Shizue99

Postautor: Shizue99 » 27 sty 2015 15:01

Język rosyjski jest trudny no proszę Cię hehe Przecież tak jest podobnie słowa jak u nas i łatwo to zrozumieć np takie pytanie kak twoja familia? To już łatwo można skojarzyć ale to różnie z każdym człowiekiem jest : ) Ja uważam, że najtrudniejszy to jest język arabski bo przecież jak to trzeba byłoby pisać w tym języku heheh

marysiak12

Postautor: marysiak12 » 06 lut 2015 17:44

Jak dla mnie turecki brzmi jak język, którego nie da się nauczyć. Jeżdżę z rodzicami do Turcji na wakacji i nie rozumiem ani słowa w tym ich języku.

Hiroszimo

Postautor: Hiroszimo » 13 lut 2015 15:06

Uważam, że z tych wszystkich na świecie to najtrudniejszy jest po prostu język polski. U nas jest tak wiele zawiłości właśnie tych językowych i po prostu tutaj trzeba bardzo często uważać hehe Jeszcze powiem tak, że po prostu u nas te fraelogizmy a nawet nazwy miejscowości są trudne dla polaków a co dopiero dla innych

HiperFelipe95

Postautor: HiperFelipe95 » 17 lut 2015 09:22

Wszystkie języki są trudne do opanowania jeszcze na początku ale później to jakoś idzie i jest to po prostu lepiej. Moim zdaniem najgorzej jest z chińskim oraz japońskim bo on jest dość specyficzny i z alfabetem każdy europejczyk może mieć problem ponieważ tam się zdecydowanie inaczej piszę a także inaczej mówi.

kamilka34

Postautor: kamilka34 » 18 lut 2015 11:52

Moim zdaniem można prawić, aby język był łatwiejszy do przyswojenia, bo tak na prawdę każdy może sprawiać problemy. Kiedyś słyszałam o tym, że należy uczyć się języków w określonej kolejności - niestety nie pamiętam jej dokładnie. Chodziło o to, że ucząc się jednego języka kolejne będą łatwiejsze do nauki ponieważ dużo słów jest podobnych: dajmy na to łatwiej nauczyć się po angielskim hiszpańskiego niż hiszpańskiego bez nauki angielskiego.

Według mnie trudnym językiem jest chiński i japoński gdyż wszystkie słowa brzmią tam podobnie.

Informatyk84

Postautor: Informatyk84 » 24 lut 2015 09:43

za najtrudniejszy język uważam Japoński potem Chiński i Koreański

Czeslawa81

Postautor: Czeslawa81 » 25 lut 2015 12:01

Ja też uważam za taki najgorszy jak Chiński. Po prostu każdemu obcokrajowcowi bardzo ciężko się przyzwyczaić do takiego alfabetu gdzie nie ma liter no dosłownie to jest dla nich taki wielki problem niestety : DD Podobno kiedyś była ankieta między obcokrajowcami i oni właśnie tam przedstawili, że w 3 takich najtrudniejszych językach był chiński, japoński i jeszcze polski oo

erykomaneryk

Postautor: erykomaneryk » 10 mar 2015 20:47

według mnie rosyjski bo te akcenty
a w polskim języku to bez różnicy czy powiem
dom
czy
dooooooooooooooooom
i tak znaczy dom