AKTUALNY REGULAMIN FORUM

Ogłoszenia zespołu Adminów
Awatar użytkownika
Gismo
Posty: 1427
Rejestracja: 09 lip 2009 13:15

AKTUALNY REGULAMIN FORUM

Post autor: Gismo » 20 sie 2009 11:27

:!: Reklama innych gier na stronach Zielonego Imperium jest zabroniona :!:

Ton dyskusji:

Zarówno na forum, jak i w grze przykładajcie proszę szczególną uwagę do tonu, w którym prowadzicie między sobą dyskusje. Dbajcie o to, by pozostać na cywilizowanym poziomie i nie popisywać się szczególnym brakiem kultury.
Kto zdecydowanie naruszy zasady dobrego tonu, zostanie usunięty nie tylko z forum, ale i z gry. Ostrzegamy, że w przypadkach wulgarnego tonu wypowiedzi będziemy niezwłocznie podejmowali zdecydowane kroki w celu uniknięcia ewentualnej eskalacji konfliktów.
Pamiętajcie więc, że nie akceptujemy obelg, wyzwisk, treści radykalnie prawicowych lub lewicowych i jakichkolwiek innych ubliżających dobremu tonowi zachowań.

Pamiętajcie, że podczas rejestracji zaakceptowaliście następujące zasady:
§ 1 Aby partycypować w grze Zielone Imperium konieczne jest zaakceptowanie Zasad gry i Ogólnych Warunków Użytkowania.

§ 2 Gra Zielone Imperium stwarza możliwości komunikacji między jej użytkownikami. Za treść pisemną i graficzną ich przekazu użytkownicy ponoszą odpowiedzialność sami. Pornograficzne, rasistowskie, obraźliwe i łamiące obowiązujące prawo treści mogą doprowadzić do natychmiastowego skasowania konta. Dotyczy to również jakiegokolwiek sposobu nadużywania możliwości komunikacji w ramach gry.
Mamy nadzieję, że zachowanie pewnych standardów kultury jest dla Was oczywiste i nie trzeba Wam o tym na każdym kroku przypominać! Na wszelki wypadek cytujemy jednakże standardy Netykiety z Wikipedii:

Zalecenia netykiety, źródło: Wikipedia
Dla grup i list dyskusyjnych są to:

* zakaz spamowania (m.in. wysyłania niechcianych linków do stron)
* zakaz wysyłania tzw. "łańcuszków szczęścia"
* nakaz zapoznania się z wykazem FAQ przed zadaniem pytania
* stosowanie się do reguł pisania obowiązujących w danej grupie (sposób kodowania polskich liter, zasad cytowania, możliwości wysyłania (lub nie) wiadomości formatowanych w HTML-u, możliwości dołączania (lub nie) plików binarnych, co zwykle jest szczegółowo opisane w FAQ danej grupy
* zakaz nadmiernego cross-postowania czyli wysyłania e-maili lub postów do kilku grup naraz
* zakaz wysyłania e-maili/postów do wielu osób naraz z jawnymi adresami poczty elektronicznej (stosujemy kopię ukrytą)
* zakaz pisania nie na temat (OT – OffTopic)
* zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)

Dla usług interaktywnych (IRC, komunikatory, czaty, fora dyskusyjne na stronach WWW):

* zakaz floodowania
* nakaz zapoznania się z FAQ danego kanału/forum/czatu i przestrzeganie zawartych tam zasad szczegółowych
* zakaz nagabywania (upartego łączenia się z) osób które sobie tego nie życzą
* zasady dotyczące znaków diakrytycznych – użytkownicy niektórych kanałów IRC nie życzą sobie używania polskich liter, natomiast na forach internetowych pisanie bez polskich znaków diakrytycznych bywa źle widziane; sprawy te regulowane są czasem przez lokalną netykietę lub FAQ, jak np. dla http://www.pl.irc[1])
* zasady korzystania z różnych języków na kanałach wielonarodowościowych
* zakaz ciągłego pisania wielkimi literami
* nakaz używania emotikon z rozwagą (mają być dodatkiem do tekstu, a nie główną treścią)
* na forach internetowych zwracamy się po imieniu lub po nicku. Nigdy samym nazwiskiem.

Na wypadek ewentualnych problemów w grze lub prywatnej korespondencji z innymi graczami, możecie zwrócić się do nas w każdej chwili z prośbą o pomoc. Obiecujemy zająć się sprawą i podjąć odpowiednie kroki.

Aktualizacja z dnia 06.08.2009

Wszystkie wątki osób burzących porządek na forum lub nie stosujących się do obowiązującego tu regulaminu będą niezwłocznie przenoszone do kosza, a użytkownikom forum stosującym tego rodzaju praktyki zostanie na tydzień zabrana możliwość korzystania z forum Zielonego Imperium.
Na wypadek ponownego niezastosowania się do regulaminu forum użytkownik zostanie usunięty z niego na zawsze.

Aktualizacja z dnia 20.08.2010

:arrow: Użytkownik forum zobowiązuje się do unikania docinków oraz sformułowań, które mogą być uznane za obraźliwe oraz do udzielania rzeczowych i przemyślanych odpowiedzi.

:arrow: Użytkownik forum zobowiązuje się nie oczerniać innych użytkowników forum w żaden sposób (w wątkach, sygnaturach, czy też przez tworzenie tak zwanych czarnych list).

:arrow: Publikowanie wiadomości prywatnych z forum lub gry jest zabronione. Ponadto użytkownik forum zobowiązuje się unikać stosowania anonimowych cytatów, gdyż pozbawiają one ich autorów możliwości zajęcia stanowiska i obrony.

:arrow: Teorie i dyskusje dotyczące możliwości wykorzystywania bugów, łamania i obchodzenia reguł gry oraz wykorzystywania ewentualnych luk w regulacjach są niedozwolone.
Ewentualne zgłoszenia w tej kwestii prosimy kierować do supportu gry.

:arrow: Użytkownik zobowiązany jest stosować się do wskazówek administratorów i moderatorów i nie zakładać wątków na tematy, które zostały zamknięte lub przeniesione do kosza, ponieważ jest to niezgodne ze wskazówkami pracowników forum.

:arrow: Ekstremalne prowokacje, obrazy, obwinianie i oczernianie oraz odmowa przestrzegania regulaminu forum może prowadzić do natychmiastowego zablokowania konta bez konieczności uprzedniego ostrzegania użytkownika.

:arrow: Posiadanie więcej niż jednego konta na forum gry jest niedozwolone.

Prosimy zgłaszać wspólne IP domowników w grze. :arrow: http://forum.zieloneimperium.pl/viewforum.php?f=248
_______________________________

Ograniczenia dotyczące sygnatur:

Maksymalna liczba znaków przewidziana dla sygnatur została odrobinę podwyższona ze względu na to, by umożliwić Wam zamieszczanie w nich linków n.p. do Waszego Ogrodu pokazowego, strony internetowej Waszej firmy (chodzi tu o firmę założoną w jednej z gier firmy upjers ;-) itp.
Niezależnie od tego musimy jednakże ustalić dla sygnatur pewne warunki ramowe, żeby nie pojawiły się tu sygnatury, które będą zajmowały połowę strony.
Oto nasze warunki ramowe dla sygnatur:
- max. 5 linijek/wierszy (także linijki z grafikami i puste linijki wliczają się w przewidziane 5 wierszy).
- max. wysokość grafik nie może przekraczać w sumie 150 pixeli
- max. wielkość wszystkich grafik nie może przekraczać 50 kB (uwzględnijcie, że niektórzy z użytkowników łączą się z internetem za pomocą modemu lub ISDN)
- max. szerokość sygnatury nie może przekroczyć 550 pixeli.

Sygnatury przekraczające dozwolone rozmiary zostaną usunięte.

UWAGA! Wyjątek od wyżej zamieszczonych reguł dotyczących sygnatur stanowią sygnatury przejęte z nowej gry firmy upjers - Nurya.
_______________________________

Up-Posty

Up-Posty (permanentna aktualizacja swojej informacji, pushowanie jej do góry forum) w dziale Handlu dozwolone są jedynie raz dziennie. Między jednym a drugim Up-postem powinny minąć 24 godziny.
Prosimy o przestrzeganie tych regulacji, w przeciwnym razie będziemy musieli potraktować Wasze posty jako spam i usunąć, a w przypadku niewzięcia sobie do serca tego ostrzeżenia być może nawet cofnąć Wasze prawa dostępu do Działu Handlu.

_______________________________

Copyright oraz ochrona prawna marek i znaków towarowych

Uprzejmie prosimy o niezamieszczanie w postach, nieużywanie w nickach oraz avatarach nazw, obrazków i grafik, które naruszają Copyright lub zastrzeżone prawem nazwy i znaki towarowe. Dotyczy to również różnego rodzaju smileys, które nie są bezpośrednio zalinkowane na naszym forum.
Apelujemy do Waszego rozsądku! Zarówno my jak i wy będziemy musieli w takiej sytuacji ponieść konsekwencje. Wam grozi natychmiastowe skasowanie konta, nam konsekwencje prawne na wypadek, jeżeli Was nie usuniemy!

Nie wspieramy także Hotlinkingu/Leechingu/ograniczania możliwości przetwarzania danych przez nasze serwery przez hostowanie na nich Waszych danych.

_______________________________

Obce linki, Ściągnij-linki oraz tzw. Reflinki (Linki reklamowe)
Aktualizacja: 10.5.09

Pragniemy zwrócić uwagę, że zamieszczanie wszelkiego rodzaju obcych linków*, ściągnij-linków oraz tzw. reflinków (linków reklamowych) nie dotyczących gry Zielone Imperium zabronione jest zarówno w Waszych postach, jak i sygnaturach!

Wszyscy, którzy mimo wyraźnego zakazu zamieszczą niedozwolone linki w postach lub sygnaturach i nie usuną ich na żądanie moderatorów lub adminów zostaną na tydzień zablokowani.

Wyjątki stanowią strony http://www.upjers.com/ oraz strony związane z Zielonym Imperium, które służą wymianie handlowej między graczami i nie zawierają żadnych reklam.

* Przez obce linki rozumiane są wszelkiego rodzaju odnośniki [bezpośrednie oraz pośrednie] do obcych stron, bez względu na ich zapis i fakt parsowania.

Aktualizacja z dnia 18.08.09 :arrow:
Zabrania się zamieszczania na forum gry Zielone Imperium jakichkolwiek linków prowadzących do stron konkurencji.
Pod tą kategorię podpada również nieoficjalne forum Zielonego Imperium.
Konsekwencja łamania tego punktu regulaminu została opisana powyżej.
_______________________________

Informacje o questach

Informowanie innych graczy na forum o treści oczekujących ich questów jest zabronione, gdyż wśród nich są również tacy, którzy lubią niespodzianki.

_______________________________

Prezentacja ogrodu pokazowego

Reklama, prezentacja lub ocena ogrodów pokazowych dozwolona jest wyłącznie w dziale Bannery i Screenshoty.

Reklama i prezentacja ogrodów pokazowych dozwolona jest również w podpisach.

Prosimy unikać wysyłania próśb o ocenę ogrodów pokazowych przez prywatne wiadomości (pw), gdyż większość graczy traktuje ten sposób przekazywania informacji jako spamowanie.

Każdy, kto nie będzie przestrzegał tych reguł zostanie na tydzień zablokowany na forum.

_______________________________

Reguły dotyczące bannerów, screenshotów ogrodów pokazowych i innych grafik o tematyce Zielonego Imperium
Ważne od: 16.12.2008

W celu uniknięcia zamieszczania bannerów o nadproporcjonalnych wielkościach jesteśmy zmuszeni wprowadzić także tutaj pewne ograniczenia techniczne, tak aby wszyscy użytkownicy, także i ci łączący się z internetem za pomocą modemu w miarę normalnie mogli korzystać z forum.
Prosimy o zrozumienie, że nie chodzi nam w tym przypadku o ograniczenie Waszej kreatywności, ale o sprawiedliwe traktowanie wszystkich użytkowników i umożliwienie każdemu zaprezentowania własnego ogródka.

Każdy post nie może mieć więcej niż:
:arrow: maksymalnie 5 grafik
:arrow: maksymalnej wielkości pliku 150 kb (153.600 Bytes)
:arrow: maksymalnej wielkości wszystkich plików przekraczającej 600 x 600 pixeli

Wszystkie zamieszczane grafiki, screenshoty lub teksty nie mogą być chronione prawami autorskimi, w przeciwnym wypadku ich używanie musi zostać zezwolone przez posiadającego odpowiednie prawa. Informacja, czy daną stronę internetową możecie bezpośrednio linkować (tzw. hotlinking lub leeching) podana jest zazwyczaj w Impressum danej strony internetowej.

Wszystkie zakazane grafiki, linki, screenshoty i teksty będą bez ostrzeżenia kasowane.

Wskazówka: Grafiki pochodzące z niektórych stron internetowych będą automatycznie blokowane/kasowane przez nasz system jako naruszające prawa autorskie.

_______________________________

Tools/narzędzia, Scripts/skrypty, pomocnicze programy cheaterskie
Uzupełnione 09.04.2009

Drodzy Gracze,

Weźcie sobie do serca, iż WSZELKIEGO RODZAJU programy wykonujące automatyczne działania w grze traktowane są przez nas jako potencjalne boty, a ich użytkownicy jako potencjalni cheaterzy (oszuści).
Nawet w przypadku teoretycznie nieszkodliwych programów takich jak "Licznik NPCs/Wimpsów" będziemy musieli podjąć drastyczne działania kończące się zablokowaniem i skasowaniem Waszego konta.

Pamiętajcie! WSZYSTKIE akcje, których nie dokonujecie w Zielonym Imperium manualnie zostaną zaklasyfikowane jako boty i ukarane skasowaniem konta!
Dlatego apelujemy! Grajcie fair!

Wszelkiego rodzaju programy pomocnicze nie są programowane przez firmę upjers i często są sprytnym trickiem oszustów, którzy obiecując Wam w ten sposób korzyści przechwytują Wasze dane dostępu i plądrują Wasze konta!
Dlatego też używanie wszelkiego rodzaju narzędzi i programów pomocniczych odbywa się na Wasza własną odpowiedzialność i w pełnej świadomości związanych z tym konsekwencji.

Nasi moderatorzy i adminowie będą niezwłocznie usuwali z forum wszelkie linki do tego rodzaju oprogramowania lub posty reklamujące tego typu narzędzia.
Obrazek Obrazek Obrazek

Zablokowany