[FAQ] WSZYSTKO O GILDIACH / KLANACH / GRUPACH

arek
Kontakt:

[FAQ] WSZYSTKO O GILDIACH / KLANACH / GRUPACH

Postautor: arek » 12 sie 2009 20:09

Ogólne informacje o Gildiach
Co to jest Gildia?
Gildia to inaczej Grupa Użytkowników, Klan.

Co zyskuję dzięki Gildii?
:arrow: możesz sadzić palmy i muchomory
:arrow: możesz nawiązywać nowe znajomości
:arrow: możesz brać udział w tworzeniu dwóch cudów świata
:arrow: możesz się po prostu dobrze bawić!
:arrow: możesz rywalizować z innymi Grupami

Ilu członków może mieć maksymalnie Gildia?
Jedna Gildia może liczyć maksymalnie 100 osób.

Czy mogę zwiększyć limit liczby członków?
Niestety nie ma takiej możliwości...

Po co są Gildie?
Dzięki Gidii możesz sadzić orzechy kokosowe, z których wyrastać będą palmy oraz grzybnię, z której wyrastać będą muchomory.
Tylko i wyłącznie jako członek Gildii możesz sadzić orzechy kokosowe i grzybnię.

Od którego poziomu mogę korzystać z Gildii?
Od poziomu 6.

Chcę wstąpić do Gildii...
Ile muszę zapłacić za wstąpienie do Gildii?
Wstąpienie do Gildii jest darmowe.

Jak dołączyć do Gildii?
Kliknij na rower, udaj się do Zielonej Doliny i naciśnij na "Stowarzyszenie Ogrodników" (obok targu).
Następnie wybierz po lewej "Gildie", potem kliknij na jedną z nazw Gildii, aby zobaczyć jej opis i móc wysłać podanie o przyjęcie.

Do ilu Gildii mogę należeć?
Tylko do jednej.

Dlaczego nie mogę wysłać podania?
Widocznie wcześniej złożyłeś już jedno podanie.
Pamiętaj, że nie można wysłać więcej niż jednego podania.

Co wpisać w treść podania?
Zaprezentuj się z dobrej strony: wykaż się kulturą, przestrzeganiem pisowni, powiedz, co będziesz w stanie robić dla gildii, jakie są Twoje osiągi... Pamiętaj, że to Twoja decyzja, co napiszesz! Zaznaczam również, że wiele Gildii patrzy na to, co piszesz w podaniu i często jest to bardzo istotne.

Czy muszę pisać coś w treści podania, czy mogę to pole zostawić puste?
Możesz zostawić puste, aczkolwiek nie zaleca się tego czynić - dużo osób z Zarządu Gildii patrzy na to, co napisałeś i na podstawie tego podejmuje decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu wniosku.

Chcę zrezygnować z Gildii
Czy mogę zmienić Gildię, do której należę?
Tak. Kliknij w tym celu na pojazd, aby udać się do Zielonej Doliny. Tam naciśnij na "Stowarzyszenie ogrodników" (obok targu), a następnie kliknij na "Gildie" - w górnym rogu okienka znajdziesz napis "wystąp z gildii", na którego należy nacisnąć.

Ile czasu rośnie kokos (palma) i ile za niego (nią) otrzymuję punktów?
Rośnie 35h i dostaje się za nią 840punktów.

Ile czasu rośnie grzybnia (muchomor) i ile za nią (niego) otrzymuję punktów?
Rośnie 35h i dostaje się za nią 840punktów.

Czy rezygnując, zabiorę ze sobą palmy/muchomory?
Jeżeli rezygnujesz z członkostwa dobrowolnie, palmy/muchomory przekazane przez Ciebie zostaną na zawsze w Gildii.

Jestem lub chcę być właścicielem Gildii
Czy jeśli rozwiążę Gildię, dostanę zwrot monet?
Nie.

Jak założyć Gildię?
Kliknij na rower, udaj się do Zielonej Doliny i naciśnij na "Stowarzyszenie Ogrodników" (obok targu).
Następnie wybierz po lewej "Gildie", potem kliknij "załóż nową gildię"

Ile kosztuje jej założenie?
10 monet.

Jak wyznaczyć zastępcę, zmienić logo, opis?
Wejdź do swojej Gildii, następnie kliknij na "edytuj gildię" - tam będziesz miał możliwość wyboru zastępcy.

Jak zmienić nazwę gildii?
Przykro mi, ale nie ma takiej możliwości.

Ogólne informacje o palmach i orzechach kokosowych, muchomorach i grzybni.
Gdzie mogę kupić palmy / orzechy kokosowe?
Możesz je kupić od 10 poziomu w Szkółce Leśnej, znajdującej się obok Farmy Brandolfa.

Gdzie mogę kupić grzybnię / muchomory?
Możesz je kupić od 10 poziomu na Farmie Brandolfa.

Dlaczego nie mogę zasadzić palmy/muchomora?
Dlatego, że sadzi się tylko orzechy kokosowe i grzybnię!
Palmy i muchomory można jedynie przekazać do tworzenia cudu świata.

Czy mogę handlować palmami / kokosami/muchomorami/grzybnią?
Nie. To produkty, które nie nadają się do sprzedaży.

W jaki sposób wysłać palmy/muchomory?
Możesz wysłać je Gildii, klikając na "Cud świata", następnie "ogród palmowy" (jeśli jest aktywowany) lub "muchomorowo" (jeśli jest aktywowane) i na samym końcu: "wyślij materiały na budowę".

Co dostanę za zasadzenie palmy/muchomora, skoro plon wynosi 0?
Palmy i Muchomora nie da się zasadzić. Sadzonką są orzechy kokosowe i grzybnia.

Ile orzechów kokosowych/grzybni uzyskam z zasadzenia jednego orzechu kokosowego/grzybni?
Orzechów kokosowych otrzymasz zero, natomiast wyrośnie Ci z niego palma. Grzybni otrzymasz zero, natomiast wyrośnie Ci z niej muchomor.

Ile punktów są warte rośliny, ile rosną i ile wynoszą plony?
Orzech kokosowy :arrow: to nasienie palmy. Palma zasiana z orzecha kokosowego rośnie 35h i otrzymuje się za jej zebranie 840 punktów. Jest jeden plon i jest nim palma kokosowa.
Grzybnia :arrow: to nasienie muchomora. Muchomor zasiany z grzybni rośnie 35h i otrzymuje się za jej zebranie 840 punktów. Jest jeden plon i jest nim muchomor.
Przypominam, że palmy kokosowej i muchomora nie możemy zasiać.

Ile kosztuje kokos i grzybnia, a ile palma i muchomor?
Kokos/Grzybnia kosztuje 1.777kt
Palma/Muchomor kosztuje 7.777kt

Cud świata
Czym jest "cud świata"?
Można zbudować dwa cudy świata - Ogród Palmowy i Muchomorowo.
Za Ogród Palmowy uważa się zebranie przez daną Gildię 500 000 palm.
Za Muchomorowo uważa się zebranie przez daną Gildię 200 000 muchomorów.

Zostanie stworzony "cud świata" - co wtedy?
Każdy, kto przyczynił się do stworzenia cudu świata i jest aktualnie członkiem danej gildii, otrzyma puchar za wybudowanie cudu świata.

Regulacje związane ze zwrotem palm/muchomorów w przypadku skasowanego konta wyglądają następująco:

1. Na wypadek, jeżeli gracz skasuje swoje konto sam lub jego konto zostanie skasowane prze Game Mastera i mimo wszystko pozostanie on jednak jako członek gildii na liście (nazwa ogrodu_del-123..., skasowany gracz nie zostaje wyrzucony przez przewodniczącego) -> wręczone na budowę CŚ palmy/muchomory pozostają w 100% w gildii.

2. Po 90 dniach od skasowania konta zostaje ono automatycznie usuwane przez system i wszystkie wręczone przez skasowanego gracza palmy/muchomory pozostają w gildii, a na liście członków zwalnia się miejsce dla nowego kandydata. W statystykach budowy palmy/muchomory wręczone przez tego gracza będą odtąd pokazywane jako wręczone przez "skasowany gracz".

3. W przypadku gdy gracz zostanie wyrzucony z gildii otrzymuje on zwrot 75% palm/muchomorów, podczas gdy 25% zostaje przekazanych systemowi. Czy dany gracz jest aktywny, czy jego konto jest skasowane, nie robi tutaj żadnej różnicy, dlatego nie poleca się wyrzucać z gildii "skasowanych" graczy, którzy wręczyli na budowę CŚ wiele palm/muchomorów.

4. Jeżeli gracz dobrowolnie występuje z gildii 100% wręczonych przez niego na budowę CŚ palm/muchomorów zostaje w gildii. W przypadku ponownego przyjęcia gracza do tej samej gildii wręczone przez niego palmy/muchomory w dalszym ciągu widnieją w statystykach przy jego nazwie ogrodu i w przypadku usunięcia z gildii zabiera on ze sobą swoje 75% palm/muchomorów.

5. W przypadku gdy gracz zostanie po 90 dniach skasowany przez system z powodu braku aktywności na koncie 100 % palm/muchomorów pozostaje w gildii.

6. Jeżeli gracz wręczył na budowę CŚ tylko jedna palmę/jednego muchomora i zostaje wyrzucony z gildii siłą rzeczy otrzymuje on w tym przypadku zwrot całej rośliny ;)

W ZI na serwerach 3 i 17, w WF na serwerze 1 jako arkiewicz25 :)
ObrazekObrazek