[FAQ] WSZYSTKO O PAKIECIE GFX

arek
Kontakt:

[FAQ] WSZYSTKO O PAKIECIE GFX

Postautor: arek » 23 lip 2009 10:28

Co to jest i do czego służy GFX?
GFX to zbiór wszystkich grafik z gry Zielone Imperium znajdujcych się na Twoim komputerze i z niego właśnie pobieranych przez grę - w ten sposób gra jest przyspieszana, a także odciążany jest serwer.

Skąd pobrać?
Pakiet GFX możesz pobrać stąd :arrow: http://www.zieloneimperium.pl/wi_gfx.zip

Jak to zainstalować?
Nim cokolwiek zrobisz, rzeczytaj uwagi:
Uwaga 1! - ścieżka dostępu do katalogu profil to:
C:/Dokuments and Settings/użytkownik/Dane Aplikacji/Mozilla/Firefox/Profiles/(losowy ciąg znaków).default
w Windows Vista wygląda ona tak: C:\Users\twoja_nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\(losowy_ciąg_znaków_).default
UWAGA 2! W punkcie "d" koniecznie jako "s1" podaj nazwę swojego serwera - np. grając na serwerze 5, wpisz tam "s5"

* Sposób nr 1:

Kod: Zaznacz cały

Instrukcja dla Firefoxa od wersji 1.5

a) Rozpakuj plik GFX do wybranego przez Ciebie katalogu. Uważaj, aby utworzona przez Ciebie ścieżka dostępu nie zawierała pustych pól. Przykładowo:
właściwa jest ścieżka dostępu: C:\wi_gfx\
niewłaściwa: C:\meine wurzel bilder

b) Następnie zaloguj się do gry, wejdź do Profilu, wpisz tam nazwę ścieżki dostępu dodając przed nią koniecznie "file:///".
Przykładowo: file:///C:/wi_gfx/
Proszę zwróć uwagę na to, żeby wszystkie backslashe \ zamienić na slashe /.
Zapisz w Profilu nowe ustawienia.

c) Następnie przejdź do katalogu Profil w Twoim Firefoxie. Znajdziesz go pod "%APPDATA%/Firefox/Profiles/". Najczęściej jest to plik ukryty, więc musisz najpierw w ustawieniach uruchomić opcję pokazywania wszystkich plików.

d) Jeżeli istnieje tutaj plik o nazwie "user.js" otwórz go w edytorze tekstu (NIE w Wordzie, tylko w Notepadzie!). Jeżeli dany plik jeszcze nie istnieje utwórz go i wpisz tam następujące dane:

user_pref("capability.policy.policynames", "wurzelgfx");
user_pref("capability.policy.wurzelgfx.sites", "http://s1.zieloneimperium.pl");
user_pref("capability.policy.wurzelgfx.checkloaduri.enabled", "allAccess");

Następnie zapisz plik i wystartuj na nowo Firefoxa. Teraz możesz korzystać z grafik na Twoim komputerze.

* Sposób nr 2 dla Firefox'a:

Kod: Zaznacz cały

1. start -> uruchom i wpisać C:/documents and settings/Kiciek/dane aplikacji/mozilla/firefox/profiles/
(zamiast "Kiciek" wpisując swoją nazwę użytkownika)

2. otworzy nam się okno z jednym folderem o nazwie "xyz.default"
(zamiast "xyz" będzie tam jakiś inny ciąg znaków)

3. kilkamy w ten folder 2 razy aby do nie go wejść

4. na pustym polu klikamy prawym przyciskiem, później wybieramy "nowy -> dokument tekstowy"

5. ten dokument nazywamy user.js

6. Klikamy 2 razy w ten nasz user.js

7. Wklejamy tam to:

8. Klikamy "plik -> zapisz"

9. Zamykamy i ponownie otwieramy Firefoxa

(Autor sposobu nr 2 to Kiciek)

Zrobiłem coś źle - nie widzę żadnej grafiki!
Odznacz przy logowaniu opcję "gfx on?", a grafika będzie widoczna. Popełniłeś widocznie jakiś błąd przy instalacji, spróbuj wykonać powyższe czynności ponownie. Pamietaj o tym, że w pliku user.js musisz podać numer świata, na którym grasz!
Proszę sprawdzić, czy:
- plik wi_gfx rzeczywiście znajduje się w katalogu podanym w scieżce dostępu
- prawidłowo została podana ścieżka dostępu: czy wszystkie backslashe zostały zamienione na slashe i czy w ścieżce dostępu nie ma pustych miejsc, czy nazwa ścieżki rozpoczyna się od file:/// i czy zakończona jest slashem
- w profilu w grze zostały zapisane zmiany
- utworzony plik user.js znajduje się we właściwym katalogu; podaję przykładową ścieżkę dostępu:
C:\Dokumente und Einstellungen\benutzername\Anwendungsdaten\Mozilla\Firefox\Profiles\5kp0rt8c.default
- plik user.js jest prawidłowy:
- po zakończeniu operacji zamknięte zostały wszystkie okna Firefoxa.

Nie chcę już korzystać z GFX!
Zaloguj się w tym celu na swoje konto, kliknij na krasnala znajdującego się nad Twoim ogródkiem i usuń ścieżkę dostępu do pakietu GFX (np. C:\wi_gfx\ ) - uwaga! nie wystarczy odhaczyć ptaszka !

Zainstalowałem GFX, ale nie przyspieszyło to wcale gry...
Oczywiście, gra staje się szybsza przeważnie tylko w przypadku wolniejszych łącz, na szybszych praktycznie nie ma to znaczenia.

Mam szybkie łącze, dlaczego więc warto zainstalować GFX?
Instalując GFX, odciążysz serwer.

W instrukcji jest napisane, że jeden z plików jest plikiem ukrytym. Jak go mogę zobaczyć?
start :arrow: panel sterowania :arrow: opcje folderów :arrow: widok :arrow: ukryte pliki i foldery :arrow: pokaż ukryte pliki i foldery

Nie mam Firefoxa, ale chcę mieć pakiet GFX.
Najlepiej będzie, jeśli pobierzesz Mozillę Firefox - dla niej mamy szczegółowe instrukcje instalacji, więc na pewno nie będziesz miał z nią problemów. Najnowszą wersję Mozilii Firefox możesz pobrać ze strony :arrow: http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/

Mam Operę / Internet Explorer / Safari ... - co zrobić, by mieć pakiet GFX?
Najlepiej będzie, jeśli pobierzesz Mozillę Firefox i to dla niej zainstalujesz pakiet GFX.
Obrazek
W ZI na serwerach 3 i 17, w WF na serwerze 1 jako arkiewicz25 :)
ObrazekObrazek