Szkoły wyższe :)

SzefRalph78

Re: Szkoły wyższe :)

Postautor: SzefRalph78 » 21 lip 2014 13:05

Ja polecam Uniwersytet Warszawski, to szkoła z renoma i prestiżem, szkolą się tam osoby z całego świata, świetni profesorowie i świetni studenci, którzy często po studiach znajdują pracę, mają ponadto szansę na różnorodne staże i wymiany zagraniczne, to nie reklama tej uczelni, a czysta prawda:)

Ostatnio zmieniony 31 mar 2015 14:29 przez SzefRalph78, łącznie zmieniany 1 raz.

Zenaida89

Postautor: Zenaida89 » 11 sie 2014 20:46

SzefRalph78 pisze:Ja polecam Uniwersytet Warszawski, to szkoła z renoma i prestiżem, szkolą się tam osoby z całego świata, świetni profesorowie i świetni studenci, którzy często po studiach znajdują pracę, mają ponadto szansę na różnorodne staże i wymiany zagraniczne, to nie reklama tej uczelni, a czysta prawda:)

na wszystkich uczelniach są takie możliwości

SzefTimika85

Postautor: SzefTimika85 » 14 sie 2014 10:08

To, że na wszystkich uczelniach są staże, wymiana uczniów itp to się nie zgodzę, ja studiowałem na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim i akurat na moim kierunku nie było takiej szansy i możliwości niestety:( także wszystko wszystkim, ale nie ma w tym wszystkim reguły;/

ha75

Postautor: ha75 » 26 sie 2014 14:02

No fakt może wymiana ogólna pomiędzy szkołami jest , ale faktycznie nie na każdym kierunku niestety, z reguły wymiana jest na kierunkach medycznych itp. raczej nikt nie będzie wysyłał nikogo na wymianę na kierunku administracji czy ekonomii moim zdaniem bo bynajmniej byłoby to zwyczajnie troszkę bezsensowne:)

Kandyd2267

Postautor: Kandyd2267 » 16 wrz 2014 22:45

Jeżeli chodzi o uczelnię wyższą to polecam Politechnikę Warszawską, bo tam studiowałem... a jeżeli chodzi o mieszkanie w trakcie studiów to akademik jak najbardziej, super sprawa mieszkać w takim miejscu, ale samodzielne mieszkanie, czy pokój też ma wiele plusów :)

Awatar użytkownika
Kocik45
Imię: Veronika

Postautor: Kocik45 » 17 wrz 2014 21:48

iTerri1710 pisze:Po liceum to tylko studia, ja również nieco żałuję, ze nie zdecydowałam się na technikum , ale niestety tak to jest , kiedy zostaje się pod wpływem rodziców, którzy mi także jak większości zapewne powtarzali, że technika to nie są dla kobiet, no bezsensu.. no..

Taak.. U mnie rodzice akurat nic do gadania nie mieli (No może mama, ale to w innej kwestii), aczkolwiek nawet jakbym chciała iść do technikum, no to psia mordka, nic tam nie ma. NIC. Kompletnie nic co by mnie mogło zainteresować. Tymbardziej zawodówka.. Strasznie mały wybór jest dla dziewczyn! :roll: Mimo wszystko chyba pójdę na jakieś kursy, szkolenia i po psychologii pójdę na fotografię. A nóż mi się coś uda zrobić, żeby zostać tym fotografem. ;)
La vita è bella. ♥

NohemiEU81

Postautor: NohemiEU81 » 18 paź 2014 17:57

Dużo się naczytałem o uczelniach w naszym kraju i w czołówce wszędzie przewija się jednak Uniwersytet Warszawski, Jagielloński i ewentualnie Śląski. Patrząc po ofertach w różnych miastach w Polsce to można też natrafić na fajne niekoniecznie należące do tych największych

alecia76

Postautor: alecia76 » 13 lis 2014 17:40

Jak człowiek jest ogarnięty i pracowity, to znajdzie pracę. Dziś niekoniecznie kierunek studiów determinuje rozwój kariery. Mam koleżankę po polonistyce (niby nieprzyszlościowy kierunek), dopiero co odebrała dyplom licencjata, a już została zatrudniona na umowę o pracę w firmie marketingowej, około 2000 na rękę na start. Można? Można.

iMyrl71

Postautor: iMyrl71 » 11 sty 2015 00:32

to prawda trzeba być ambitnym, kreatywnym i pewnym siebie wtedy można dużo osiągnąć bez względu na to jaką szkołę się skończyło wiem coś o tym ponieważ jestem żywym tego przykładem :)

Besttim72

Postautor: Besttim72 » 26 lut 2015 20:44

Ja znam ludzi którzy bez studiów robią karierę ale znają klika języków obcych ponieważ odkąd tylko skończyły liceum podróżują po świecie, doceniam i podziwiam takich ludzi, jednak uważam że faktycznie nie ważne jaką szkołę sie skończy liczy się osobowość i zaangażowanie w pracę a tego nie nauczy żadna szkoła