Szklarnia

Awatar użytkownika
sonka
Site Admin
Posty: 2834
Rejestracja: 26 maja 2009 11:41

Szklarnia

Postautor: sonka » 07 paź 2010 16:24

Od poziomu 12 każdy gracz może rozpocząć wykonywanie nowej serii questów szklarniowych, która rozpoczyna się aktywacją szklarni. Nasionko pierwszego kaktusa otrzymuje się dopiero przy drugim queście.

Za pomocą pierwszego questu aktywujesz swoją szklarnię. Po 48 godzinach od wykonania pierwszego questu otrzymasz kolejny quest, po wykonaniu którego otrzymasz pierwsze nasionko kaktusa do zasiania. Jeżeli gracz posiada odpowiedni poziom może równolegle wykonywać wszystkie 4 serie questów. Uwaga: Po wykonaniu jednego questu z danej serii, wszystkie inne questy z pozostałych serii również znikają na 48 godzin.

W zależności od poziomu możesz wybrać, które nasionko chciałbyś otrzymać:
od poziomu 12 - Echino
od poziomu 15 - Bighead
od poziomu 18 - Opuncję
od poziomu 21 – Saguaro

Z każdego nasionka możesz wyhodować w szklarni kaktusa do Twojego ogródka.

Za wykonanie kolejnych questów otrzymuje się nowe nasionka kaktusów o różnych poziomach jakości, z których w szklarni mogą zostać wyhodowane kaktusy.

Każdy kaktus może zostać wyhodowany na pięciu różnych poziomach jakości i daje każdorazowo przy zbiorze jedną sztukę produktu. Im wyższy poziom jakości hodowli, tym więcej punktów otrzymuje się za wyhodowanego kaktusa. Lista punktów znajduje się w tabeli poniżej.

A teraz rzuć okiem do Twojej szklarni. Na półce w dolnej części szklarni znajdują się cztery słoiki z nasionkami, które początkowo są puste i wypełniają się nasionkami w miarę wykonywania questów z poszczególnych serii. Jeżeli posiadasz już nasionka, to przeciągnij je na jedną z wolnych doniczek po lewej stronie szklarni. Wyświetlone zostanie wówczas nowe okno z różnymi możliwościami kombinacji roślin potrzebnych do hodowli kaktusa, które przesądzają o jakości hodowli. Im lepsza kombinacja, tym wyższa jakość wyhodowanego kaktusa oraz ilość punktów otrzymana przy jego zbiorze. Jakość kombinacji przedstawiona jest graficznie za pomocą ilości wyświetlonych gwiazdek.

Po wybraniu poziomu jakości należy kliknąć na symbol zielonego ptaszka, a wówczas zostanie wyświetlona informacja, jakie ilości wybranych do hodowli produktów konieczne są do jej rozpoczęcia.

Proces hodowli rozpoczyna się wraz z dostarczeniem wymaganych produktów. Cenne sadzonki kaktusów wymagają stałej opieki, by móc rosnąć jak na drożdżach, co wiąże się z dużym nakładem czasu i pracy.

Po kliknięciu na daną sadzonkę kaktusa wyświetlana jest w nowym okienku informacja, na jakim poziomie znajduje się w chwili obecnej opieka nad roślinką. Każdy z pasków przedstawia poziom zaspokojenia jednej z podstawowych potrzeb kaktusa.

Każdy kaktus potrzebuje wody, nawozu, właściwego oświetlenia oraz duuużo miłości swojego hodowcy. Każdy z zastosowanych czynników rozwija swoje efekty tylko i wyłącznie przez określony czas, który przedstawiony jest graficznie za pomocą wykresu.

Na wypadek, gdy poziom jednego z czynników osiąga stadium zerowe, kaktus przestaje rosnąć do momentu, gdy wszystkie jego podstawowe potrzeby zostaną zaspokojone. Jeżeli jeden z rodzajów opieki upłynie, inne zatrzymują się w miejscu do czasu ponownej aktywacji tego rodzaju opieki. Dojrzały kaktus może zostać zebrany podobnie jak inne roślinki za pomocą sierpa. Uwaga! Zebranie niedojrzałego kaktusa wiąże się niestety z utratą nasionka!

Standardowa opieka nad kaktusami utrzymuje się niestety tylko przez określony, krótki czas. Dlatego też istnieje możliwość skorzystania z ulepszonych środków do hodowli kaktusów ukrytych pod symbolem gwiazdki. Mogą one zostać nabyte za pomocą monet i mają o wiele dłuższy czas działania niż standardowe środki. Tym samym są idealne na czas dłuższych nieobecności w szklarni. Metody premium są do siebie dodawane, za normalne metody płaci się w zależności od czasu korzystania z nich. Tak więc kto w ciągu 10 sekund aktywuje tą sama metodę nie płaci dwa razy tej samej kwoty, lecz tylko dodatkową kwotę za 10 sekund.

Kaktusy są towarem pożądanym w Działkowie u Kolekcjonera Niesamowitości, który od poziomu 12 może je wymienić na różnego rodzaju bonusy.

Obrazek
Masz problem? Potrzebujesz pomocy? Napisz do supportu http://support.upjers.com/neo/index.php?

Obrazek